PredajBylín.sk

Alchemilka vňať

materská rastlina po slovensky : Alchemilka obyčajná
materská rastlina po latinsky : Alchemilla vulgaris
baleniecena/balpočet
1,40 €
4,52 €
20,76 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Alchemilku obyčajnú užívame ako spazmolytikum a sedatívum vnútorne v náleve pri hnačkách, pri zvlášť silnej menštruácii a preventívne na uľahčenie prechodu. (10 dní pred začiatkom menštruácie, až do jej ukončenia pijeme 2 šálky denne. Pri prvých ťažkostiach klimaktéria sa pijeme 1 - 2 šálky, po dobu 10 dní v každom mesiaci.)

Zvonka sa používa ako adstringens v čajových zmesiach na výplachy pri zápalových ochoreniach dutiny ústnej a krvácanie z nosa, na omývanie ťažko sa hojacich rán, a v obkladoch pri očných zápaloch. V liečiteľstve sa využíva alchemilka pre svoje protizápalové a močopudné účinky. Na žalúdočné a črevné katary, črevné krvácanie, vodnateľnosť, reuma, nepravidelnú menštruáciu, pri hnačkách, cukrovke, obezite, výtokoch, nespavosti. Posilňuje nervy a čistí krv.

Alchemilku by nemali používať muži, pretože znižuje potenciu. U žien naopak zvyšuje sexuálnu aktivitu. Účinkuje na žlté teliesko. Zastavuje tvorbu materského mlieka. Ďalej by sa nemal užívať v tehotenstve a pri dojčení.

Vyznačuje sa zvieravými a sťahujúcimi účinkami, používa sa na žalúdočné ťažkosti, vhodné aj na choroby ženského ústrojenstva. Možno užívať vnútorne ako nálev z 1 kávovej lyžičky na 1 pohár - pije sa 2x až 3x denne alebo možno užívať aj zvonka a to 2 lyžice byliny na 2 sklenky odvaru na obklady a kúpele niekoľkokrát denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami alchemilka lúčna, kontriheľ, rosnička, suknička, hviezdoš, kondolík, ťapkaňa, husia nôžka, divý muškát alebo ženský plášť.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat