PredajBylín.sk

Angelika čínska koreň

názov drogy po latinsky : Radix angelicae chinensis
materská rastlina po slovensky : Angelika čínska
materská rastlina po latinsky : Archangelica chinensis
baleniecena/balpočet
2,84 €
9,76 €
39,44 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Angelika čínska býva niekedy označovaná za ženský žen-šen pre svoje výborné účinky pri ženských ťažkostiach ako sú nepravidelná, nedostatočná alebo príliš silná menštruácia. Používa sa na zmiernenie príznakov predmenštruačného syndrómu. Obsahuje fytoestrogény, ktoré napomáhajú obnove hormonálnej rovnováhy organizmu (ich účinky sa podobajú účinkom ženských pohlavných hormónov estrogénov). Angelika čínska pomáha v období menopauzy, kedy dochádza k úbytku tohto pohlavného hormónu. Odstraňuje návaly horúčavy, pomáha proti vysušeniu pošvovej sliznice, obmedzuje rozvoj pošvových kvasinkových infekcií a pôsobí proti ďalším klimakterickým príznakom. Predchádza rozvoju osteoporózy, ktorej zvýšený výskyt býva spájaný s menopauzou. U žien po menopauze pôsobí proti rozvoju nádorových a srdcovo-cievnych chorôb.

Má vplyv na veľkosť poprsia, uľahčuje pôrod, pomáha vypudiť zbytky placenty po pôrode. Angelika čínska sa používa aj na posilnenie krvného obehu, proti vysokému krvnému tlaku, proti zápche, cukrovke, anémii, ochorenia obličiek, pľúcnym chorobám a pre celkové posilnenie lymfatického systému. Upravuje bolestivé kŕče tráviaceho ústrojenstva. Užíva sa pri ťažkostiach s trávením, pri nechutenstve. Má upokojujúce účinky, pomáha pri predráždenosti, nespavosti a úzkosti. Angelika stimuluje tvorbu a aktivitu bielych krviniek a podporuje tvorbu gama-interferónu, čím posilňuje imunitný systém.

Angeliku čínsku nesmú užívať pacienti, ktorí majú problémy so zrážanlivosťou krvi a užívajú warfarín!

Angeliku čínsku užívame ako odvar z 1,5 až 2 gramov drogy, ktorý pijeme 1x - 2x denne. Pri nervových chorobách alebo vyčerpania môžeme použiť liehovú tinktúru.

Materská rastlina je známa tiež pod názvom dehel čínsky.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat