PredajBylín.sk

Arnika kvet

názov drogy po latinsky : Flos arnicae
materská rastlina po slovensky : Prha chlumná
materská rastlina po latinsky : Arnica montana
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradičné použitie

Účinné látky arniky alebo prhy horskej, prhy chlumnej spôsobuje vnútorné zvýšenie krvného tlaku, prehlbujú dýchanie a prekrvujú panvové orgány. Zvonka pôsobí dezinfekčne, protizápalovo a hojivo. Vodný nálev sa používa len obmedzene, skôr liehový výťažok, ktorý je po koncentrovaní súčasťou hojivých mastí a čapíkov proti hemoroidom. V ľudovom liečiteľstve má arnika povesť všeliek a používa sa zvonka na rany, vredy predkolenia, proti reumatickýcm bolestiam a vnútorne k zlepšeniu chuti do jedla a liečbe porúch menštruačného cyklu.

Zmierňuje zápaly a uvoľňuje kŕče.Vhodná predovšetkým na vonkajšie použitie. Má zvieravé a sťahujúce účinky. Na jeden pohár nálevu potrebujeme 1 kávovú lyžičku bylinky a pijeme 5x denne. Rovnaké dávkovanie uplatníme aj pri použití vonkajšom.

Táto bylina je známa tiež pod názvami Anjelský trank, arnika, arnika horská, hornica hnojivá, kozá brádka, Kozia Briadka, matonica, prha kozí, prha kozia, Prhašlakové Koření, prhošiak, smotanica, vredová zelina alebo závratový koreň.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat