PredajBylín.sk
vyhledat  

Ašwagandha koreň mletý

názov drogy po latinsky : Radix withaniae
materská rastlina po slovensky : Withania opojná
materská rastlina po latinsky : Withania somnifera
baleniecena/balpočet
4,16 €
14,60 €
62,76 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Ašwagandha je poloker vysoký asi 1,2 metra pochádzajúci zo severozápadnej Indie. Dnes rastie aj v Stredomorí, v severnej Afrike a na indickom subkontinente, vyhovujú jej najviac vyprahnuté savany, polopúšte a nehostinné oblasti. Slovo ašwagandha je spojením dvoch slov – ašwa znamená kôň a gandha silu, dohromady teda označuje "konskú silu".

Ashwagandha je od stredoveku ceneným vykurovadlom v Arábii. Vedľa bájnej Somy je táto bylina najdôležitejšou védskou čarovnou rastlinou, resp. liečivou bylinou v ajurvéde. V Indii je používaná ako afrodiziakum (odtiaľ názov Indian ginseng - indický žen-šen). V západnom svete je Ašvagandha v poslednej dobe obľúbená ako prípravok na uľavenie od stresu (upokojujúci účinok), zlepšenie spánku a na doplnenie síl po fyzickom a psychickom vyčerpaní. Údajne táto bylina tiež zlepšuje pamäť.

Z rezaného koreňa sa pripravuje čaj alebo sa koreň žuje. Tradične sa Ašvagandha užíva prevarením v mlieku, alebo sa dá pripraviť ako čajový nálev. Ajurvédska medicína odporúča 1,5-2g sušené Ašvaganhy denne. Hoci droga má veľmi nízku toxicitu, celková denná dávka by nemala prekročiť 3g.

Táto bylina je známa tiež pod názvami ashwagandha, ašvaganda, ašvagandha, ašvaganha, ašwagandhá alebo indický ženšen.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat