Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 13.12.2018 se pokusíme vyexpedovat v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu budou expedovány až začátkem příštího roku. Důvodem je inventura skladových zásob a následující svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku.

Benedikt vňať

názov drogy po latinsky : Herba cardui benedicti
materská rastlina po slovensky : Benedikt lekársky
materská rastlina po latinsky : Cnicus benedictus
baleniecena za kuspočet
   50 g   
   0,68 €       
   200 g   
   2,52 €       
   1000 g   
   11,48 €       
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Cubeta benedikt alebo benedikt lekársky (nesprávne benedykt) sa používa v medicíne i v ľudovom liečiteľstve, samotný alebo ako súčasť čajov podporujúcich trávenie a činnosť zažívacieho ústrojenstva, najmä pečene a žlčníka. Používa sa najčastejšie v náleve ako čaj. Vyššie dávky môžu spôsobiť nevoľnosť až vracanie.

V likérnictve je benedikt stále súčasťou bylinkového korenistého základu niektorých tzv žalúdočných likérov.

Vnútorne užívame vo forme nálevu pripraveného z 1 polievkovej lyžice na štvrť litra vody a pijeme šálku 2x denne, takto je vhodný pri poruchách tráviaceho traktu, pri nadúvaní, chorobách pečene a žlčníka, dne a pri reumatizme. Možno používať aj zvonka pri problémoch s ekzémami alebo zle hojacim sa ranám, keď postihnuté miesta omývame silným odvarom.

Táto bylina je známa tiež pod názvami beňadik, benedikt, benedikt lekársky, benedyk, bodliak požehnaný, Cnicus benedictus, čubeť, čubet lekársky, kardus, kardus benedikt, kardus požehnaný, kardus-benedikt, kardusbenedykt, krasovlások, ostropes, prímetňík vlaskí, prímetník vlašský, sladké drevo alebo zaječí oko.

nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2018  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené.
vyhledat