PredajBylín.sk
vyhledat  

Brahmi vňať

materská rastlina po slovensky : Bakopa drobnolistá
materská rastlina po latinsky : Bacopa monnieri
baleniecena/balpočet
1,72 €
6,08 €
25,68 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Brahmi je plazivá rastlina pochádzajúca z Indie, ktorá dorastá do výšky 30 cm. Má značné množstvo ústretových listov podlhovasto vajcovitého tvaru, ktoré sú pomerne silné a vodnaté. Pre nich je charakteristické jasne zelené sfarbenie. V dobe svojho rozkvetu sa rastlina pýši bohatou záplavou pôvabných hviezdnicovitých belavých, svetlo modrých až fialových, prípadne tiež ružovkastých kvetov. Plodom je kapsula.

Brahmi obsahuje napríklad alkaloidy, herpestín, saponíny, ale aj bakozid. Ďalej beta-sitosterol, flavonoidy a množstvo ďalších minerálnych látok.

Brahmi blahodárne pôsobia na duševné zdravie, kognitívne funkcie, pamäť a schopnosť koncentrácie. Vyskúšať ju môžu aj ľudia pre ľahšie zvládanie stresu.

Brahmi ďalej obsahuje antioxidanty, ktoré chránia bunky pred oxidatívnym stresom. Napomáha udržiavať normálnu činnosť trávenia a žlčníka, priaznivo ovplyvňuje chuť do jedla. Prispieva k normálnemu dýchaniu a možno ho vyskúšať aj pre celkové osvieženie tela.

Príprava odvaru: 1 čajovú lyžičku Brahmi zalejte 250ml studenej vody, priveďte do varu a varte 2 minúty. Potom nechajte 7 minút vylúhovať a následne preceďte. Pije sa 2-3 šálky denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami brahmi, brihmi, brihmi-sak, jalanimba, nira-brahmi, nirubrahmi, nirbrahmi alebo sambranichettu.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat