PredajBylín.sk

Catuaba kôra

materská rastlina po slovensky : Catuaba
materská rastlina po latinsky : Erythroxylum catuaba, Trichillia catigua
baleniecena/balpočet
1,56 €
5,84 €
26,96 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Catuaba je vôbec najznámejšia zo všetkých amazonských afrodiziakálnych rastlín. V tradičnom brazílskom liečiteľstve, je kôra z Catuaba považovaná za silné stimulancium centrálneho nervového systému s afrodiziakálnimi účinkami. Catuaba zvyšuje libido (chuť na sex) u mužov i žien. Krátko po požití väčšina ľudí cíti mravenčenie pozdĺž chrbtice a zmyselný pocit po celom tele. Koža pohlavných orgánov je citlivejšia. Zvyšuje sa prekrvenie pohlavných orgánov, čo môže viesť k posilneniu a predĺženie erekcie, tým sa zvyšuje aj sexuálne vzrušenie a dostavujú sa silnejšie orgazmy.

Výťažky z Catuaby sú používané aj pri nervozite, zlej pamäti a sexuálnej slabosti. Japonskí vedci objavili, že extrakt z Catuaby má aj antibakteriálnu a anti-HIV aktivitu.

Drogu nie je vhodné používať dlhodobo. Priamo kontraindikovaná je potom u tehotných žien.

Odporúčaná dávka je jeden až tri šálky nálevu denne. Bežný spôsob prípravy je odvar pripravený z 1-2 polievkových lyžíc na pol litra vody, varí sa počas 15 minút. Takto vzniknú 2 šálky nápoja. Keď sa nápoj pije nalačno, účinok sa dostaví asi do pol hodiny.

Táto bylina je známa tiež pod názvami angelim-rosa, caramuru, cataguá, catiguá, chuchuhuasha, katuaba, pau de reposta, piratançara alebo tatuaba.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat