PredajBylín.sk
vyhledat  

Čučoriedka vňať

názov drogy po latinsky : Herba myrtilli
materská rastlina po slovensky : Čučoriedka  obyčajná
materská rastlina po latinsky : Vaccinium myrtillus
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,84 €
12,72 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Čučoriedka je husto rozvetvený, nízky krík (50 cm) s opadavými listami. Vajcovito okrúhle listy sú na lodyze usporiadané striedavo, sú lysé (bez trichomov) s krátkymi stopkami. Naopak kvety sú výrazne stopkaté. Majú svetlo zelenú korunu a zakrpatený kalich. Plodom brusnice čučoriedky sú čučoriedky - čiernomodré bobule.

Čučoriedky sa vyskytujú v celej strednej a severnej Európe, v severnej Ázii a Severnej Amerike. Rastú na vresoviskách, rašeliniskách, v lesoch.

Vňať Čučoriedky obsahuje flavonoidy, triesloviny, glukokininy, organické triesloviny, tanín, éterické oleje, sliz, živicu a myrtillín.

Čučoriedky sú známym antioxidantom, to znamená, že prispievajú k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Majú vplyv na normálnu činnosť kardiovaskulárnej, respektíve cievnej sústavy, možno ich odporučiť obzvlášť v prípade takzvaných „ťažkých nôh“. Podporujú správnu činnosť gastrointestinálneho traktu a čriev. Rovnako môžu pomôcť udržiavať hladinu glukózy v norme, prispievajú k normálnemu metabolizmu lipidov a bielkovín. Čučoriedky by mohol vyskúšať aj ten, kto chce mať zdravý zrak a kĺby

Príprava nálevu: 2 kávové lyžičky vňate prelejte 250ml vriacej vody a nechajte 15 minút lúhovať. Potom preceďte. Pije sa podľa potreby 3-5 krát denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami boruvnice, čierna jahoda, čiernice, čičeretka, čičoretka, hafery, myrtové jahody alebo myrtovky.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat