PredajBylín.sk
vyhledat  

Dang shen koreň

názov drogy po latinsky : Radix codonopsis pilosulae
materská rastlina po slovensky : Pazvonček
materská rastlina po latinsky : Codonopsis pilosula
baleniecena/balpočet
7,44 €
28,00 €
131,44 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Dangshen je vytrvalá liana dorastajúce 2-3 metrov. Jej stonka je tmavo fialová s riedkymi chĺpkami. Lístky sú oválne, zašpicatené s jemnými chĺpkami na povrchu. Kvety má zvonkovitého tvaru, zelenožltej farby s jemnými ružovými bodkami zospodu. Plodom je kapsula s veľkým množstvom drobných semien. Dangschen pochádza z juhovýchodnej Ázie, Japonska a Číny.

Koreň Dangshenu obsahuje saponíny, slizy, vitamíny (obzvlášť B1 a B2), minerály (hlavne draslík, horčík, železo, meď, zinok, mangán, molybdén), organické kyseliny, triesloviny, polysacharidy (najmä inulín, fruktóza), pryskyrice a alkaloidy(codonopsin, codonopsinín, perlolyrin). Ďalej obsahuje aj látky na báze sterolov a triterpénov, taraxerol, friedelín a ďalšie. Voľné aminokyseliny sú z väčšej časti zastúpené treonínom, kyselinou asparagovou, izoleucínom, alanínom, asparagínom, glycínom, serínom, valínom, prolínom a glutoamínom.

Príprava odvaru: 1 čajovú lyžičku koreňa dangshenu zalejte 250ml vody a varte 15 minút. Potom preceďte. Pije sa 2 krát denne pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle.

Táto bylina je známa tiež pod názvami danšen, danshen, dangshen, dang shen alebo tang-šen.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat