Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 13.12.2018 se pokusíme vyexpedovat v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu budou expedovány až začátkem příštího roku. Důvodem je inventura skladových zásob a následující svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku.

Ďatelina lúčna kvet

materská rastlina po slovensky : Ďatelina lúčna
materská rastlina po latinsky : Trifolium pratense
baleniecena za kuspočet
   50 g   
   1,52 €       
   200 g   
   5,32 €       
   1000 g   
   22,68 €       
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Ďatelina červená sa uplatňuje pri hnačkách (vnútorne v náleve), pri bronchitíde, reumatizme, pri opuchnutých lymfatických žľazách aj pri cukrovke. Zvonka sa používa ako kožný desinficiens na ekzémy a hnisavé rany a ku kúpeľom. V ľudovom liečiteľstve sa používa do obkladov pri mumpse.

Na nálev sa používa 6 lyžičiek drogy nasypaných do 400 ml vriacej vody a nechá sa stáť 10 minút prikryté. Po prefiltrovaní sa pije v priebehu dňa po dúškach.

Táto bylina je známa tiež pod názvami červená ďatelina, červená dětělina, ďaťelina, ďatelina, ďatelina biela, ďatelina lučná, dětel, horká ďatelina, jatelina, jateľina, kaška, koničina, listnačka, ľistnata datělina, lucerna, lúčna ďatělina, Pán´Bohov chlebíček, pánbožkou chlebíček, polná jetel, sturek, svatojánskej chlebiček, štajerka, trebikuň, trojka, Zajačky alebo žemlička.

nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2018  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené.
vyhledat