PredajBylín.sk
vyhledat  

Echinacea kvet celý

názov drogy po latinsky : Flos echinaceae toto
materská rastlina po slovensky : Echinacea purpurová
materská rastlina po latinsky : Echinacea purpurea
baleniecena/balpočet
2,56 €
8,92 €
38,16 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Echinacea pochádza zo Severnej Ameriky na strane Atlantického oceánu. Pestuje sa ako okrasná letnička v mnohých odrodách na záhradkách, vo veľkom sa pestuje aj na poliach. Rastie na chudobných, kamenistých, mierne kyslých pôdach a vyžaduje plné slnko. Echinacea je trsnato rastúca trvalka, ktorá dorastá do výšky 70 – 90 cm. Pripomína margarétu. Listy sú buď celokrajné a chlpaté, alebo zubaté a takmer lysé. Kvetenstvo je veľký dekoratívny úbor s okrajovými štíhlymi kvietkami (biele, ružové, červenofialové).

Echinacea obsahuje fenolové zložky odvodené od kofeínovej kyseliny – čiže echinakosid. Ďalej obsahuje nenasýtené alifatické zložky (alkylamidy, echinoceín, izobutylamidy) a polysacharidy. Silica obsahuje borneol, bornylacetate, germacrene D, caryophyllene.

Echinacea má priaznivý vplyv na prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Prispieva k normálnemu dýchaniu. Vyskúšať ju môžu ľudia s ťažkosťami dolných močových ciest.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku kvetu echinacey zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti. Rovnako nie je určená na dlhodobé užívanie.

Materská rastlina je známa tiež pod názvom divoký kvet prérie.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat