PredajBylín.sk
vyhledat  

Eukalyptus list

názov drogy po latinsky : Folium eucalypti
materská rastlina po slovensky : Eukalyptus guľatoplodý
materská rastlina po latinsky : Eucalyptus globulus
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,80 €
13,12 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Eukalyptus je rastlina, ktorá môže byť kríkom aj vysokým stromom. Rastie najmä v Austrálii a Tasmánii. Vysadzuje sa na plantáže napr. v Brazílii, Indii, Južnej Afrike, Číne, Čile, Maroku a Južnej Európe. Je to aromatická, vždyzelená rastlina s jednoduchými, celokrajnými, ústretovými alebo striedavými, řapíkatými alebo prisadnutými listami. Na čepeli bývajú rozosiate žľazy so silicami. Borka eukalyptu môže byť hladká alebo hrubo vláknitá alebo šupinovitá. Blahovičník má obojpohlavné kvety v okolíkovitom kvetenstve. Rastlina je opeľovaná hmyzom. Plodom rastliny je drevnatá kapsula s mnohými semenami. Eukalyptus sa dá pestovať aj ako izbová rastlina, ktorá uvoľňovaním silíc prečistí vzduch.

Eukalypt obsahuje silice, konkrétne terpény, triketóny a acylfloroglucinoly. V silici blahovičníka prevažuje veľké množstvo eukalyptolu.

Eukalypt prispieva k normálnemu dýchaniu. Napomáha k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi. Vyskúšať ho môžu tí, ktorí chcú mať zdravé svaly a kĺby.

Príprava nálevu: 1-2 čajové lyžičky listu eukalyptu zalejte 250ml vriacej vody a nechajte prikryté 15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat