PredajBylín.sk
vyhledat  

Ganoderma huba

materská rastlina po slovensky : Lesklokôrovka obyčajná
materská rastlina po latinsky : Ganoderma lucidum
baleniecena/balpočet
5,40 €
17,64 €
80,56 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Lesklokôrovka obyčajná je drevokazná huba, ktorá je radená medzi stopkovýtrusné (v tele huby dochádza k splynutiu oboch ich jadier a vzniku výtrusov). Jej klobúk (plodnica) má nezameniteľnú lesklú farbu, ktorá sa mení s vekom huby. V mladosti je špinavo žltá a potom prechádza cez červenohnedú až gaštanovo hnedú. Práve typický vzhľad klobúka dal hube meno, pretože jej latinské označenie Ganoderma pochádza z gréckych slov ganos (lesklý) a derma (koža), čo sa napokon odráža v jej slovenskom mene. Vyskytuje sa v Ázii, severnej Amerike a dá sa nájsť aj u nás.

Ganoderma obsahuje polysacharidy, kyselinu ganodermovú a lucidenovú. Ďalej obsahuje antioxidanty, alkaloidy, steroly, mastné kyseliny, vlákninu, vitamíny, enzýmy alebo adenozín (nukleozid). Z minerálov a stopových prvkov môžeme v Reishi nájsť železo, mangán, horčík, meď, zinok či vzácne germánium. Celkovo odborníci uvádzajú, že Reishi obsahuje až 400 biologicky aktívnych látok.

Ganoderma prispieva k prirodzenej obranyschopnosti imunitného systému. Napomáha normálnej funkcii obehovej sústavy a je možné ju vyskúšať na udržanie správnej hladiny cholesterolu v krvi.

Príprava odvaru: 3-5g huby Ganodermy zalejte 500ml studenej vody a priveďte do varu. Varte na miernom ohni 30 minút. Potom preceďte. Užíva sa 3 krát denne jednu šálku.

Táto bylina je známa tiež pod názvami lesklokorka, reishi, mannentake, Ling Zhi, lingzhi alebo ganoderma.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat