PredajBylín.sk
vyhledat  

Ginkgo list

názov drogy po latinsky : Folium ginkgo
materská rastlina po slovensky : Ginkgo dvoulaločné
materská rastlina po latinsky : Ginkgo biloba
baleniecena/balpočet
1,08 €
3,36 €
14,52 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Ginkgo je najstarší strom na Zemi. Vyskytoval sa tu už v druhohorách. Jedná sa o dvojdomý strom, ktorého samčie kvety tvoria zelené jahňady a samičie sú drobné v úžľabí listeňov. Samičie rastliny produkujú akýsi plod veľkosti čerešne, so silne zapáchajúcou dužinou. Ich semená sú jedlé. Listy sú jasne zelené, vejárovité, dvojlaločné (v tvare srdca) s rozoklaným žilkovaním. Priemer listu je 6 – 9 cm, ale boli zaznamenané až 20 cm. Horná strana listu môže mať tmavší odtieň ako spodná strana. Listy majú jemnú, charakteristickú vôňu. Na jeseň majú listy ginka krásne zlatistú farbu. Strom dorastá do výšky až 35 metrov a priemeru 3 – 4 metre.

Ginkgo obsahuje terpény, súhrnne nazývané ginkgolidy. Z ďalších látok potom polyfenoly, flavónové glykozidy a terpenické laktóny.

Ginkgo patrí medzi antioxidanty, kedy chránia bunky pred oxidatívnym stresom. Prispieva k normálnej činnosti mozgu a periférneho obehového systému (oči, vypočutie). Pripisuje sa mu tiež blahodarné pôsobenie na poli kognitívnej činnosti a duševnej rovnováhy. Má pozitívny vplyv na mikrocirkuláciu krvného systému.

Príprava nálevu: 2 čajové lyžičky listov ginkga zalejte 250ml vody o teplote 95 ° C a nechajte 3-8 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Materská rastlina je známa tiež pod názvom salisbúria.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat