PredajBylín.sk
vyhledat  

Gotukola vňať

názov drogy po latinsky : Herba hydrocotylae asiaticae
materská rastlina po slovensky : Pupkovník ázijský
materská rastlina po latinsky : Centella asiatica
baleniecena/balpočet
1,92 €
7,00 €
31,80 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Gotukola rastie v horúcich močaristých oblastiach Indie, Srí Lanky, Číny, Austrálie, južnej Afriky a rozšírená je aj po celej juhovýchodnej Ázii. Je to nízka vytrvalá bylina s plazivou lodyhou, korenujúcou, lysou asi 33 centimetrov dlhou, so striedavými, dlho řapíkatými listami, okrúhlymi, niektorými štítovými. Plytko vrúbkované až dlanite laločnaté, veľmi drobné kvety v nahlúčenom kvetenstve vyrastajú v lete na stopkách paží listov, ale listy obvykle nepresahujú.

Gotukola obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, karotenoidy, flavonoidy, alkaloidy, glykozidy, steroly, taníny - triesloviny, sacharidy, anorganické soli, kyselinu asparagovú, glycín, glutamín, alfa-alanín, fenylalanín, nasýtené.

Gotukola podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému a činnosť cievnej sústavy. Možno ju odporučiť v prípade takzvaných „ťažkých nôh“. Ďalej napomáha normálnemu dýchaniu a tráveniu (chuť do jedla). Priaznivo pôsobí na poli kognitívnej činnosti a duševnej pohody. Je možné ju vyskúšať na osvieženie tela.

Príprava nálevu: 1/2 lyžičky vňate gotukoly zalejte 250ml vriacej vody a nechajte 10 - 20 minút vylúhovať. Potom preceďte. Denná dávka sú 2-4 šálky.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat