Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 13.12.2018 se pokusíme vyexpedovat v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu budou expedovány až začátkem příštího roku. Důvodem je inventura skladových zásob a následující svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku.

Gotukola vňať

názov drogy po latinsky : Herba hydrocotylae asiaticae
materská rastlina po slovensky : Pupkovník ázijský
materská rastlina po latinsky : Centella asiatica
baleniecena za kuspočet
   50 g   
   1,36 €       
   200 g   
   4,84 €       
   1000 g   
   19,08 €       
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Gotukola je tradičná ázijská liečivá rastlina využívaná zvonka aj vnútorne pre rad svojich priaznivých účinkov. V našich končinách je obľúbený predovšetkým pre pozitívne pôsobenie na pamäť, ktoré je dané zrejme zlepšeným prekrvením mozgu, však nie je vylúčené ani pôsobenie zásahom do neurotransmiterovej siete. To by vysvetľovalo nielen zlepšenie pamäti a schopnosti učiť sa, ale aj v moderných výskumoch potvrdené zlepšenie príznakov Alzheimerovej choroby. V Indickej ajurvédskej medicíne je gotukola obľúbená pod názvom Mandukaparni predovšetkým na ochorenia ciev a obehového systému. Pupočník má blahodarný vplyv na spojivové tkaniva. Zlepšuje tonus ciev, čoho sa využíva napríklad pri kŕčových žilách. Zvyšuje tvorbu v kĺbových chrupavkách, ale tiež v podkoží, čoho sa využíva pri celulitíde, popálenínách, keloidných jazvách alebo k podpore hojenia rán a vredov.

Tradičná príprava Gotukoly je: 1 / 2 lyžičky drogy zalejeme šálkou vriacej vody. Nálev necháme 10 - 20 minút lúhovať a potom scedíme. Denná dávka sú 2-4 šálky

nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2018  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené.
vyhledat