PredajBylín.sk
vyhledat  

Hadovník koreň

názov drogy po latinsky : Radix bistortae
materská rastlina po slovensky : Stavikrv hadí koreň
materská rastlina po latinsky : Bistorta major
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradičné použitie

Stavikrv hadí koreň je vytrvalá rastlina dorastajúca do výšky 50 až 100 cm so vzpriamenou, nerozvetvenou lodyhou. Čepeľ prízemných listov je oválna až podlhovastá, asi 15 cm dlhá, zužená do široko krídlatého stopky. Vrchná strana má tmavo zelenú farbu, zatiaľ čo spodná je modravo zelená. Horné listy sú sediace so srdcovitým základom k stonke. Podzemok je valcovitý, tučný a hadovito ohnutý. Kvitne ružovými kvetmi usporiadanými do až 70 mm dlhého klasu. Rastie na vlhkých až mokrých lúkach od pahorkatín až po hory. Vyskytuje sa v Európe, Ázii a Severnej Amerike.

Hadovník obsahuje triesloviny, kyselinu galovú, ellagovú, škrob, šťaveľan vápenatý, natitanín, vitamín C a kyselinu kremičitú.

Príprava nálevu: 1-2 čajové lyžičky koreňa hadovníka zalejte 250ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Príprava odvaru: 2 čajové lyžičky hadieho koreňa zalejte 200ml vody a povarte 10 minút. Potom preceďte.

Táto bylina je známa tiež pod názvami Hadí koreň, hadovec, hadovník väčší, kocúrov chvóst, kolocierik, mačací chvost, rdesno, rdesno hadie, stavokrv vtáčí, stavokřev Hadíkořen alebo užovník.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat