PredajBylín.sk
vyhledat  

Hamamel kôra

názov drogy po latinsky : Cortex hamamelidis
materská rastlina po slovensky : Hamamel virgínsky
materská rastlina po latinsky : Hamamelis virginiana
baleniecena/balpočet
3,92 €
14,80 €
69,96 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Hamamel virgínsky je opadavý ker dorastajúci do výšky 5 metrov. Listy sa na jeseň krásne sfarbia dočervena a uprostred zimy nás prekvapia voňavými žltými, oranžovými alebo červenými kvetmi. Farba kvetov závisí od druhu. Niektoré kríky vykvitajú na jeseň, iné až v marci. Plody dozrievajú až v budúcom lete, sú to vajcovité, drevnaté a chlpaté kapsuly, ktoré po dozretí pukajú a vymršťujú semená až štyri metre ďaleko. Pochádza z Číny odkiaľ sa dostal do Európy a Ameriky.

Hamamel obsahuje triesloviny, taníny, prchavé oleje, organické kyseliny a flavonoidy.

Hamamel prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy, najmä pri tzv. ťažkých nohách. Pôsobí ako antioxidant, kedy chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Napomáha normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu – jeho odolnosť. Je možné ho vyskúšať pre normálny stav kĺbov, zdravé dýchanie a (pred) menštruačný komfort.

Svoje uplatnenie nájde v kozmetickom priemysle.

Príprava odvaru: 1 polievkovú lyžicu rozdrvenej kôry hamamelu zalejte 250ml vody a povarte 5-10 minút. Nechajte asi 10 minút vylúhovať a potom preceďte.

Materská rastlina je známa tiež pod názvom Príprava odvaru: 1 polievkovú lyžicu rozdrvenej kôry hamamela zalejte 250ml vody a povarte 5-10 minút. Nechajte asi 10 minút vylúhovať a potom preceďte..

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat