PredajBylín.sk
vyhledat  

Henna červená list mletý

materská rastlina po slovensky : Lawzonia
materská rastlina po latinsky : Lawsonia inermis
baleniecena/balpočet
1,56 €
4,68 €
19,28 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Henna (nesprávne po slovensky Hena) je arabský názov pre rastlinu Lawzovie. Historicky má táto rastlina viacero botanických názvov, pretože prvú botanicu určili ako samostatný druh mladej rastliny s nízkym obsahom farbiva (Lawsonia alba, Lawsonia spinosa) a dospelý ker (Lawsonia inermis).

V Európe je henna známa predovšetkým ženám, ako prírodná farba na vlasy. Na strednom východe sa však henna už po stáročia používa nielen na posilnenie vlasov, ale zároveň ako prostriedok na skrášlenie celého tela. Z henny sa pripraví zmiešaním s trochou vody pasta, ktorá sa nanesie na telo a po niekoľkých hodinách sa zaschnutá vrstva olúpe . Spočiatku svetlý vzor v priebehu pár hodín stmavne a získa na výraznosti. Tento vzor vydrží na koži približne 2 - 3 týždne.

Nami ponúkaná henna je 100% prírodný produkt - rozomletá bylina. Neobsahuje teda žiadne látky zvyšujúce farbivosť, ktoré môžu silne alergizovať (ako napr. PPD).

Na tomto mieste si dovoľujem uverejniť doslovne e-mail o použití henny od našej zákazníčky, pani Kosatíkovej, ktorej týmto ďakujem za zaujímavé informácie, praktický odkaz aj súhlas uverejnenia tohto e-mailu:

"Dobrý večer,tzv." vychytávky" a vôbec najviac informácií k henne som našla na www.hennaforhair.com, je tam na stiahnutie zadarmo aj e- kniha o henne a jej aplikácii, autorka si dala veľkú a dlhoročnú prácu s experimentovaním.Tiež je tam veľa skúseností s praktickými ukážkami od užívateľiek (i užívateľov) henny a fotografií výsledkov.Neviem, ako ste na tom s angličtinou?

Moja skúsenosť je nasledujúci: kaderníčka ma pred hennou varovala, na vyššie uvedenom webe som však zistila, prečo to varovanie: amoniak z umelej farby môže reagovať s nekvalitnou "hennou" (tj zmiešanou s kovovými soľami) a výsledky sú dosť tristné - zozelenanie, skrepovatenie, skrehnutie, preto odporúčajú čistú, "body-art quality" hennu, tj hennu vhodnú pre ap likáciu na telo.

Preto som pátrala po čistej henne - nie komerčne namiešanej hennovej zmesi z drogérie. Po dodávke henny od Vás som napriek tomu vykonala najskôr pokus na kúsku vlasov. Dopadlo to dobre:-) a preto ste získali moju dôveru. Existuje množstvo receptov, ako docieliť prírodnými prostriedkami rôznych odtieňov od zlatej cez medenú a burgunskú po čiernu, rovnako v závislosti od pôvodného odtieňa vlasov, ich farbenia a prešedivenia atď. Je to vskutku alchýmia. Základný recept je zmiešať práškovú hennu s citrónovou šťavou do hustoty jogurtu, nechať odstáť cez noc v izbovej teplote, aby sa vylúhovalo farbivo, pred použitím ešte trošku zriediť teplou vodou alebo citrónom a naniesť dôkladne na vlasy. Technika nanášania sa líši od nanášania umelej farby - henna sama ku korienkom nepretečie, musí sa poriadne vmasírovať. Vlasy sa potom zabalia do igelitu a do tepla - niekto zahrieva fénom, niekto spí. Necháva sa niekoľko hodín, napríklad aj cez noc, ráno sa vypláchne vodou (to je tiež celkom veda), nepoužije sa šampón, iba kondicionér. Je dôležité tiež vedieť, že henna oxiduje a počas dvoch dní po aplikácii dosť stmavne, teda aspoň tá prírodná henna. hlave.

No, snáď som Vám trochu pomohla, keby ste mali nejakú otázku, rada sa pokúsim odpovedať.Ďakujem za spoluprácu:-)

S pozdravom Ludmila Kosatíková"

Materská rastlina je známa tiež pod názvom Lawzovia biela.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat