PredajBylín.sk
vyhledat  

Hluchavka kvet

názov drogy po latinsky : Flos lamii albi
materská rastlina po slovensky : Hluchavka biela
materská rastlina po latinsky : Lamium album
baleniecena/balpočet
2,92 €
14,00 €
245,92 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Hluchavka je vytrvalá, 20-50cm vysoká bylina s vystupujúcou až priamou lodyhou. Listy má stopkaté, čepeľ až trojuholníkovito vajcovitú, na okraji pílovitú. Kvety usporiadané v až 10květých lichopreslenoch, kalich zvonkovitý, neosinkatý, koruna biela. Kvety obojpohlavné, súmerné. Plodom sú tmavo šedé hladké tvrdky. Rastie v celej ČR a vo veľkej časti Európy, ďalej v Ázii, severnej Afrike. Rastie na rumoviskách, skládkach, kompostoch, v priekopách, pri cestách, v zanedbaných záhradách a parkoch.

Hluchavka kvet obsahuje slizovité látky, katechínové triesloviny, cholín, silice, alkaloid stachydrín, flavonoidy, biogénne amíny, aponín, organické kyseliny a glykozid.

Hluchavka prispieva k normálnemu tráveniu a vylučovaniu vody z organizmu. Vyskúšať ju môžu aj ženy v období pred menštruáciou, pretože sa uvádza jej priaznivé pôsobenie na menštruačný komfort.

Kvet hluchavky bielej pripravujeme výhradne formou nálevu.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku hluchavky kvetu zalejte 250ml vriacej vody a zakryté nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Táto bylina je známa tiež pod názvami Hluchá Kopřiva, hlucha pokryva, hluchá pŕhľava, Hluchavka, hluchavka biela, hluchavka bílá, chluchá prhlava, Jasnota, lieskovec, medulka, mrtvá kopriva, Mrtvá Kopřiva, Mrtvá Žihlava, mŕtva žihľava, pŕhľava hluchá, Psoser, umrla prhľava alebo žihľava hluchá.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat