PredajBylín.sk

Hluchavka kvet

názov drogy po latinsky : Flos lamii albi
materská rastlina po slovensky : Hluchavka biela
materská rastlina po latinsky : Lamium album
baleniecena/balpočet
2,92 €
14,00 €
245,92 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Hluchavka biela chráni sliznice, má protizápalový účinok, tlmí kŕčovité bolesti, pôsobí mierne diureticky a dezinfekčne. Celkovo upokojuje. Harmonizuje menštruáciu, tlmí menštruačné ťažkosti a zabraňuje nadmernému menštruačnému krvácaniu. Osvedčuje sa aj pri prostatických ťažkostiach. Užíva sa vnútorne pri zápaloch horných dýchacích ciest, chronickej bronchitíde. Upravuje črevnú činnosť a reguluje stolicu. Zvonka sa používa ako adstringens v kúpeľoch a obkladoch pri pydermiách, mokvavých ranách, furunkulose, hemoroidoch a pod. Použitá zvonka prekrvuje kožu a zmenšuje miestnu dráždivosť. Uľahčuje vykašliavanie. V medicíne sa používa pri chorobách močových ciest, v pediatrii na liečbu podrážděného tráviaceho ústrojenstva a pri hnačkách.

V ľudovom liečiteľstve sa hluchavka využíva v náleve pri chorobách obličiek a močového ústrojenstva, ako expektorants pri ochorení horných dýchacích ciest, pri nervovej stiesnenosti a nespavosti. Zvonku k obkladom na rany, vredy a tvrdé vyrážky.

Kvet hluchavky bielej pripravujeme výlučne formou nálevu.

Pre podporu vykašliavanie a na poruchy trávenia sa odporúča podávať 1 kávovú lyžičku na šálku nálevu a piť 2x denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami Hluchá Kopřiva, hlucha pokryva, hluchá pŕhľava, Hluchavka, hluchavka biela, hluchavka bílá, chluchá prhlava, Jasnota, lieskovec, medulka, mrtvá kopriva, Mrtvá Kopřiva, Mrtvá Žihlava, mŕtva žihľava, pŕhľava hluchá, Psoser, umrla prhľava alebo žihľava hluchá.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat