Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 13.12.2018 se pokusíme vyexpedovat v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu budou expedovány až začátkem příštího roku. Důvodem je inventura skladových zásob a následující svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku.

Horčica semeno

názov drogy po latinsky : Semen sinapis
materská rastlina po slovensky : Horčica biela
materská rastlina po latinsky : Sinapis alba
baleniecena za kuspočet
   50 g   
   0,68 €       
   200 g   
   2,08 €       
   1000 g   
   8,48 €       
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Drvením semien horčice bielej dôjde k enzymatickému rozloženiu sinalbinu a vzniku látok pôsobiacich ako derivans (prostriedok dráždiaci a prekrvující pokožku a sliznice). Po užití dôjde k zvýšeniu tvorby žalúdočných štiav a na zrýchlenie peristaltiky čriev. Preto horčicu podávame vnútorne predovšetkým pri zlom trávení s nedostatočnou tvorbou enzýmov a pri ochabnutí svalstva tráviacej trubice.

Zvonka horčičné semeno používame do dráždivých kúpeľov, napr. protireumatických, a tiež na dráždivé horčicové kašovité obklady. Obklad prikladáme na dobu 10-20 min. Používa sa pri akútnych zápaloch dýchacích ciest, pri reumatických ochoreniach, k prekrveniu hlbšie ležiacich orgánov (pľúc, pohrudnice, obličiek). Obklady necháme len do ľahkého začervenanie pokožky. Aby sme znížili zápalovú reakciu, potierame postihnuté miesta krycou masťou.

Semená horčice bielej sa používajú k príprave nálevov pri konzervovaní zeleniny alebo na dochutenie šalátov.

Vnútorne užívame pri zlom trávení, zvonka pôsobí protireumaticky, na zápaly dýchacích ciest.Môžeme použiť vo forme obkladov práve pri zápaloch dýchacích ciest či reumatických ochoreniach, obklad ponecháme 10 - 20 minút, len do ľahkého začervenania pokožky.

nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2018  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené.
vyhledat