PredajBylín.sk

Hrdobarka vňať

názov drogy po latinsky : Herba teucryii chamaedrys
materská rastlina po slovensky : Hrdobarka kalamandrová
materská rastlina po latinsky : Teucrium chamaedrys
baleniecena/balpočet
1,12 €
3,84 €
16,56 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Hrdobarka obyčajná podporuje tvorbu tráviacich štiav a vylučovanie žlče, potláča bolesť a zápaly v tráviacom systéme, pri chronickom zápale žalúdka a tenkého čreva, pôsobí pri infekčných chorobách spojených s hnačkami, pri črevnej úplavici aj proti radu patogénnych mikroorganizmov (napr. proti salmonelám, zlatému stafylokoku , baktériám týfusu, paratýfu a alfa-hemolytickému streptokoku), odstraňuje nechutenstvo. Utišuje kŕče pri črevných a obličkových kolikách, pomáha pri plynatosti. Pre svoje sťahujúce účinky sa využíva pri liečbe astmy, vykašliavaní krvi a zápalu pľúc. Pridáva sa do čajových zmesí pri reumatizme, dne a tvorbe piesku v ledvinách.

Zvonka vo forme odvaru možno ožanku použiť na liečbu hnisavých rán, vredov predkolenia alebo hemeroidů.

Odvar pripravíme z 1 l vody, do ktorej dáme 2 polievkové lyžice drogy, krátko varíme (cca 2 min). Užívame 2x až 4x denne (1 / 4 l). Tinktúra z ožanky má, väčší antibiotický účinok ako odvar. Tinktúru podávame až 4x denne (25 až 40 kvapiek).

Zvonka vo forme odvaru možno ožanku použiť na liečbu hnisavých rán, vredov predkolenia či hemoroidov. Odvar pripravíme zo 1 l vody, do ktorej dáme 2 polievkové lyžice drogy, krátko varíme (cca 2 min). Užívame 2x až 4x denne (1/4 l). Tinktúra z ožanky má, väčšia antibiotický účinok ako odvar. Tinktúru podávame až 4x denne (25 až 40 kvapiek).

Táto bylina je známa tiež pod názvami ažanka, camedreos, hrdobarka, kalamandra, kamanderle, kamanderlové koření, ožanka menší, ožáňka menší, polium, yva pižmová, zemní dub alebo žengle.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat