PredajBylín.sk
vyhledat  

Ibiš koreň

názov drogy po latinsky : Radix althaeae
materská rastlina po slovensky : Ibiš lekársky
materská rastlina po latinsky : Althaea officinalis
baleniecena/balpočet
1,20 €
4,12 €
17,36 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Ibiš lekársky je vytrvalá chlpatá bylina dorastajúca do výšky 70-180cm. Má laločnaté jednoduché listy a ružovkasté kvety. Pre svoj dekoratívny vzhľad je často vysádzaný do okrasných záhrad. Pochádza z oblasti od Stredomoria po Strednú Áziu. V Českej republike rastie ako pôvodná rastlina len na južnej Morave. Rastie vo vlhkom prostredí ako sú slatinné lúky, pobrežné kroviny, brehy rybníkov a pod.

Ibiš obsahuje slizové látky, škroby, sacharózu, asparagín, pektíny, flavonoidy, minerálne látky, organické kyseliny a stopy silice.

Ibiš prispieva k normálnemu tráveniu a činnosti čriev. Napomáha normálnemu dýchaniu a vykazuje istú antibakteriálnu aktivitu.

Príprava macerátu: 2 čajové lyžičky koreňa ibiša zalejte 250ml studenej vody a nechajte lúhovať 6-8 hodín. Potom preceďte. Je vhodné macerát pred užitím ľahko prihriať.

Táto bylina je známa tiež pod názvami ajbiš lekársky, biely sliez, ibiš lekársky, ibišek, lajbiš, preskierník, preskurník, proskurník, proskurník léční, proskurník lekársky, slez, slez biely, slez lekársky, slez liečivý, slezová ruža, sliez, sliez lekársky alebo sliez liečivý.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat