PredajBylín.sk
vyhledat  

Ibišek súdánský kvet

názov drogy po latinsky : Flos hibisci
materská rastlina po slovensky : Ibišek
materská rastlina po latinsky : Hibiscus
baleniecena/balpočet
1,64 €
5,64 €
23,32 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Ibištek sudánsky je jednoročná rastlina. Rastie ako ker a dosahuje na výšku rozmeru jedného až dvoch metrov. Lodyhy majú červenú farbu. Listy sú sýto zelené a sú pretkané červenou žilovou stenou. Kvitne červenými kvetmi. Rovnako sú červené aj jeho plody, ktoré obsahujú semená. Pestuje sa vo veľkom v Afrike, Ázii, v Južnej Amerike a na juhu Európy.

Ibištek obsahuje vitamín C, anthokyany, ďalej glykozidy, ktorých zoznam zahŕňa cyanidín a delphidín. Ďalej polyfenoly, esenciálne aminokyseliny, flavonoidné glykozidy.

Ibištek svojím zložením pôsobí ako antioxidant, čo znamená, že chráni bunky pred oxidatívnym stresom a podporuje prirodzenú obranyschopnosť. Má priaznivý vplyv na fungovanie čriev a normálnu činnosť cievnej sústavy. Napomáha normálnemu dýchaniu a vylučovaniu vody z tela. Je možné ho vyskúšať v prípade takzvaných „ťažkých nôh“ a pre emočný komfort (zvládanie stresu). Ďalej je možné ho použiť na osvieženie tela a na udržanie mentálneho zdravia (relaxácia).

Používa sa na výrobu ovocných čajových zmesí.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku kvetu ibišteka zalejte 250ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať. Potom preceďte.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat