PredajBylín.sk
vyhledat  

Kapsička vňať

názov drogy po latinsky : Herba bursae pastoris
materská rastlina po slovensky : Kapsička pastierska
materská rastlina po latinsky : Capsella bursa-pastoris
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,68 €
11,96 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Kapsička pastierska je jednoročná alebo dvojročná bylina až 60 cm vysoká s ružicou kracovito perenosečných až celokrajných, prízemných listov. Lodyha je obvykle vidličnato vetvená a ľahko chĺpkatá. Je opatrená kopijovitými, prisadnutými listami. Bohaté kvetenstvo drobných kvetov je spočiatku husté, neskôr predĺžené. Kvety majú farbu bielu až ružovkastú. Plody sú trojhranné šešulky. Kokoška je veľmi premenlivý druh. Kvitne skoro celý rok. Vyskytuje sa pri okrajoch ciest, v záhradách, na skládkach, násypoch, rumoviskách, okrajoch chodníkov a pod.

Kapsička obsahuje cholín, acetylcholín, tyramín, histamín, betaín a jeho ester acetylcholín, saponíny, sírne látky, triesloviny, flavónový glykozid diosmín a väčšie množstvo minerálnych látok.

Kapsička prispieva k normálnej činnosti močových ciest a obehovej sústavy. Vyskúšať ju môžu ženy pre predmenštruačný a menštruačný komfort.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku vňate kapsičky zalejte 250 ml vriacej vody a prikryté nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Táto bylina je známa tiež pod názvami kapsička, kapsička pastierska, Kokoška, kokoška pastuší, kolduška, krvavá zeľina, pasťierki, pastierova kapca, pastierova kapsa, pastierska kapsička, pastierská kapsička obyčajná, pastierska tobolka, pasťierské kapsičky, pastuší tobolka, pastušia kapsička, pastušja kapsička, penízek, ploštičník, srdéčká, srďiéčka, suchá beta, suchá Běta, taška alebo tobolki.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat