PredajBylín.sk
vyhledat  

Kolombo koreň rezaný

materská rastlina po latinsky : Jateorhiza palmata
baleniecena/balpočet
1,92 €
6,92 €
30,52 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Kolombo je sušený koreň chebule srdcovitej. Je to popínavý ker s vytrvalým podnožom, dorastajúci do veľkej výšky a často dosahujúci až k vrcholkom stromov. Má veľké listy v tvare dlane, malé zeleno-biele kvety, na samostatných rastlinách samčie a samičie kvety a okrúhle, mäsité plody. Pochádza z dažďových pralesov východnej Afriky, najmä Mozambiku a Madagaskaru. Pestuje sa aj v iných tropických oblastiach.

Kolombo obsahuje izochinolínové alkaloidy (najmä palmatín, kolumbamín a jatrorrhizin), horké zásady diterpénu, sliz a prchavý olej.

Kolombo má priaznivý vplyv na imunitu, pretože pôsobí ako antioxidant, čo znamená, že chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Prispieva k normálnemu stavu kĺbov a pokožky. Napomáha normálnej funkcii pečene, močových ciest a dýchacieho systému. Môže byť prospešný pre svoj duševný a adaptogénny účinok, na udržanie optimálnej hladiny cukru v krvi a správnemu metabolizmu lipidov.

Príprava odvaru: 1 čajovú lyžičku koreňa kolomba zalejte 250ml studenej vody a priveďte do varu. Varte 15 minút a potom preceďte. Pije sa 2x denne.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat