PredajBylín.sk
vyhledat  

Kostihoj koreň mletý

názov drogy po latinsky : Radix symphyti plv.
materská rastlina po slovensky : Kostihoj lekársky
materská rastlina po latinsky : Symphytum officinale
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradičné použitie

Kostihoj lekársky je statná trvalka so silným hnedým dužinatým podzemkom as trsmi vzpriamených chlpatých a oválnych listov. Dorastá do výšky 1,2 metra. Bankovité bohaté kvety majú purpurovú, ružovú, alebo bielu farbu a vyrastajú v kučeravých hroznách. Rastie v Európe a Ázii, a to v priekopách, na brehoch, mokrých lúkach, v lužných lesoch, krovinách, okrajoch polí, na vlhkých rumoviskách a pozdĺž ciest.

Kostihoj obsahuje slizové látky, silice, triesloviny, alkaloidy symphytocynoglossin a jeho štiepny produkt konzolinín, intermedin a acetylintermedin, glykozid konsolidín, alantoín, asparagín, symphytyn, echimidín, laziokarpín, metylpyín .

Kostihoj sa používa na výrobu mastí a gélov.

Používať kostihoj na výrobu potravín nie je povolené.

Príprava odvaru: 1,5 polievkovej lyžice koreňa kostihoja povarte asi 10 minút v 400ml vody. Potom ho nechajte pol hodiny odstáť a následne preceďte.

Používame zvonka na obklady.

Táto bylina je známa tiež pod názvami černý kořen, čiérni kuóren, čierny koreň, dobrý koreň, Kostival, kosťival, kostival lekársky, kostival lekářský, kostivol, krvavňík, maduňica, maduniča, medoňica, medunica, medunica liečivá, sladký list, svalník, svalníkový koreň, svalníkový kořen, zevekost alebo zvalňík.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat