PredajBylín.sk

Lapačo kôra

názov drogy po latinsky : Cortex tabebuiae
materská rastlina po slovensky : Lapacho
materská rastlina po latinsky : Tecome lapacho
baleniecena/balpočet
1,56 €
5,56 €
24,00 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Lapacho je bylinný nápoj pochádzajúci z Južnej Ameriky, nazývaný tiež nápoj Inkov. Je pripravovaný z vnútornej kôry stromu lapacho (Tecoma lapacho, tabebuia impetiginosa), ktorý indiáni nazývajú stromom bohov. Pre svoju farbu, sa niekedy nazýva aj červené lapacho.

Lapacho je vhodné na prevenciu všetkých infekčných a plesňových ochorení, pri rakovinách ako podporný prostriedok pre imunitný systém a na odplesnenie organizmu. Všetky uvedené účinky sú dané jeho pôsobením na imunitný systém. Stimuluje tvorbu červených a bielych krviniek, normalizuje zloženie krvi, zlepšuje zásobovanie buniek tela kyslíkom, posilňuje srdce a cievy a brzdí rast rakovinových buniek. Je silným antioxidantom, ochraňuje telo pred rôznymi toxinmi.

Bežne sa pripravuje odvar, keď sa varí 4 lyžičky lapacha v litri vody po dobu 5 minút variť, potom odstavíme a necháme ešte 15-20 minút lúhovať. Možno tiež pripraviť ľahko stimulujúci nápoj použitím 2-3 lyžičiek lapacha na 3 litre vody a len 3 minúty povariť a ihneď scediť. Lapacho možno piť ako teplé aj vychladené. Tento nápoj by sa pre svoju účinnosť nemal používať dlhšie ako 3 týždne v kuse.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat