PredajBylín.sk
vyhledat  

Ľubovník vňať

názov drogy po latinsky : Herba hyperici
materská rastlina po slovensky : Ľubovník bodkovaný
materská rastlina po latinsky : Hypericum perforatum
baleniecena/balpočet
1,08 €
3,36 €
14,12 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Ľubovník bodkovaný je približne 30 až 60 cm vysoká bylina s lysou, dvojhrannou a vetvenou lodyhou. Pokiaľ sa jej darí, môže dorásť až do výšky jedného metra. Jej listy sú podlhovasté vajcovité až kopijovité a bodkované (podľa nich získala ľubovník aj svoj názov). Počas júla a augusta sa na jej stonkách objavujú drobné žlté kvietky, ktoré sa následne menia na kapsuly. Vyskytuje sa v celej Európe, Číne, Malej Ázii alebo v Afrike. Rastie na slnečných stráňach, pastvinách, lúkach, pri okrajoch lesov a pozdĺž ciest.

Ľubovník obsahuje červenofialové farbivo hypericín, katechínové triesloviny, xantóny, flavónové glykozidy (hyperosid, rutín, kvercitrín), silicu, živicu, organické kyseliny, provitamín A, vitamín C.

Ľubovník prispieva k normálnej činnosti dýchacieho a kardiovaskulárneho systému, priaznivo ovplyvňuje krvný tlak. Pozitívne pôsobí na správnu funkciu močových ciest a obličiek, rovnako ako na trávenie, pečeň a žlčník, podporuje vylučovanie a prečistenie organizmu. Ženy môžu bylinu vyskúšať pre rovnováhu vaginálnej mikroflóry a bezproblémový menštruačný cyklus. Všetci bez rozdielu pohlavia potom na osvieženie tela, podporu imunity a normálny stav pokožky.

Bylina sa môže pochváliť aj zaujímavým pôsobením v oblasti duševného zdravia. Napomáha udržiavať pozitívnu náladu, respektíve všeobecne emočnú rovnováhu, prispieva k zdravému spánku, podporuje relaxáciu a priaznivo ovplyvňuje stres.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku vňate ľubovníka zalejte 250ml vriacej vody a prikryté nechajte 5-10 vylúhovať. Potom preceďte. Pije sa teplý 2x denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami bylina svätého Jána, čarovník, červeňí zvonček, červený Zvonček, dieravec, drésalka, drezálka, kivník, komadier, koreň matky božej, koreň Matky Božej, kozmadiner, krížek, krv svätého Jána, krvavník, kvieťa Panny Márie, láskavec, ligurček, ľubček, ľubenička, ľubeník, ľubočník, ľubovník bodkovaný, ľúbovník bodkovaný, milovník, postrielanec, postrielanec, priestrelavec, prostrielanec, rusohlavec, Svatojánska zelina, svätojánska bylina, svätojánska zelina, šťastná zelina, traslička, trezalka, trezalka bodkovaná, trezalka obecná, trezalka obyčajná, třezalka, třezalka obecná alebo zvonček.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat