PredajBylín.sk
vyhledat  

Maca koreň mletý

materská rastlina po slovensky : Maca horská
materská rastlina po latinsky : Lepidium meyenii
baleniecena/balpočet
1,92 €
7,08 €
32,64 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Maca horská je dvojročná asi 15 cm vysoká rastlina. Má podlhovasté listy a miniatúrne svetlé kvety. Jej plodom je oválny struk, ktorý nás však nemusí príliš zaujímať. Najdôležitejšie je na nej to, čo sa nedá vidieť – koreň. Rastie v Andách vo výškach od 3 000 až po 4 500 m. n. m.

Maca obsahuje vitamíny a minerály, najmä vitamíny skupiny B, vitamín A, C a E, železo, vápnik, horčík, zinok, sodík, draslík, jód a meď, ďalej aminokyseliny, mastné kyseliny-kyselina linolénová, palmitínová, oleinová, laurová, , ďalej steroly -kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol, triesloviny, saponíny, terpenoidy, biologicky aktívne aromatické isothiokyanáty -benzyl izotiokyanát, p-metoxybenzyl izotiokyanát, bielkoviny, uhľovodany a vlákn.

Maca pozitívne ovplyvňuje celkové fyzické a duševné zdravie, podporuje vytrvalosť a vitalitu človeka. Ženy ju môžu vyskúšať najmä na obdobie menopauzy, pretože ovplyvňuje hormonálny systém (je zdrojom fytoestrogénu). Vhodná je tiež na podporu sexuality a plodnosti.

Maca sa užíva vo forme prášku, keď 1 čajovú lyžičku macy rozmiešame vo vode a pijeme 2x denne na lačno. Môže sa tiež pridávať do jogurtov, kaší a smoothie.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat