PredajBylín.sk

Majorán vňať

názov drogy po latinsky : Herba majoranae
materská rastlina po slovensky : Majorán záhradný
materská rastlina po latinsky : Majorana hortensis
baleniecena/balpočet
1,08 €
3,24 €
11,16 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Majoránka záhradná sa v medicíne používa v náleve pri poruchách trávenia. Priaznivo ovplyvňuje vylučovanie žlče a tvorbu žalúdočných štiav. Pôsobí proti neurózam, nadúvaniu, črevnej kolike. Vyznačuje sa protikŕčovými a dezinfekčnými účinkami. Priaznivo pôsobí aj pri bolestiach hlavy, pri skleslosti, ochabnutosti a nervovej vyčerpanosti.

V ľudovom liečiteľstve sa uplatňuje ako dezinficiens pri ochoreniach horných dýchacích ciest a zvonka ako súčasť kloktadiel, osviežujúcich a posilňujúcich kúpeľov, k obkladom na ťažko sa hojace rany a mokvavé vyrážky. Nálev z majoránu utišuje menštruačné bolesti. Jej esencie stimuluje. Zmes listu a kvetu majoránu sa používa ako korenie. Napríklad do polievok, mletého mäsa, paštét, karbanátok, údenín, strukovín, rybích šalátov, pečeňových knedlíkov, hydiny atď

Dávkujeme 2 čajové lyžičky drogy na nálev (2 poháre) denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami letní majorán, maďeran, majeránček, majeránka, majerčok, majerunka, majorán, majorán záhradný, majorán záhradný, majorana, majoránka, majoránkové plevy, mariánek, marjanka, pravý majorán, vonekras alebo voněkras.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat