Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 13.12.2018 se pokusíme vyexpedovat v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu budou expedovány až začátkem příštího roku. Důvodem je inventura skladových zásob a následující svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku.

Mäta prieporná vňať

názov drogy po latinsky : Herba menthae piperitae
materská rastlina po slovensky : Mäta prieporná
materská rastlina po latinsky : Mentha x piperita
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradičné použitie

Mäta pieporná spoľahlivo účinkuje proti žalúdočným a črevným katarom sprevádzaná kŕčmi a hnačkami a uplatňuje sa ako utišujúci a dezinfekčný prostriedok. Priaznivo ovplyvňuje vylučovanie žlče a odstraňuje plynatosť. Jej nálev sa odporúča všeobecne proti poruchám trávenia, zvonku na inhaláciu a do posilňujúcich kúpeľov. Mätová silica alebo čistý mentol sú súčasťou utišujúcich mazadiel, balzamov a mastí, pretože prekrvujú tkanivo a spôsobujú aj miestne znecitlivenie. Mentol alebo silica sa hojne využívajú v ústnej kozmetike a v potravinárskom a farmaceutickom priemysle.

Nálev pijeme 3x denne pred jedlom a pripravíme ho z 1 až 2 kávových lyžičiek mäty na 1 šálku. Takto dávkovaná pomáha pri žalúdočných a žlčníkových problémoch, uvoľňuje kŕče a koliky tráviaceho ústrojenstva, vhodná je tiež proti nadúvaniu.

Táto bylina je známa tiež pod názvami balšam, balšán, balšínek, balžam kučeravý, fefermica, feferminc, kaděravá Mata, kruta miatka, krutameta, kučeračka, mata, mäta pieporná, mäta pieporná, mäta promincľová, mäta promincľovka, peprný bašam, peprová máta, prominca, promincka, promincľa, prominclík, prominclová zelina, promincľová zelina, vetrová zelina, vetrová bylina alebo vetrové korenie.

nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2018  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené.
vyhledat