PredajBylín.sk

Mäta prieporná vňať

názov drogy po latinsky : Herba menthae piperitae
materská rastlina po slovensky : Mäta prieporná
materská rastlina po latinsky : Mentha x piperita
baleniecena/balpočet
1,08 €
3,28 €
11,52 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Mäta pieporná spoľahlivo účinkuje proti žalúdočným a črevným katarom sprevádzaná kŕčmi a hnačkami a uplatňuje sa ako utišujúci a dezinfekčný prostriedok. Priaznivo ovplyvňuje vylučovanie žlče a odstraňuje plynatosť. Jej nálev sa odporúča všeobecne proti poruchám trávenia, zvonku na inhaláciu a do posilňujúcich kúpeľov. Mätová silica alebo čistý mentol sú súčasťou utišujúcich mazadiel, balzamov a mastí, pretože prekrvujú tkanivo a spôsobujú aj miestne znecitlivenie. Mentol alebo silica sa hojne využívajú v ústnej kozmetike a v potravinárskom a farmaceutickom priemysle.

Nálev pijeme 3x denne pred jedlom a pripravíme ho z 1 až 2 kávových lyžičiek mäty na 1 šálku. Takto dávkovaná pomáha pri žalúdočných a žlčníkových problémoch, uvoľňuje kŕče a koliky tráviaceho ústrojenstva, vhodná je tiež proti nadúvaniu.

Táto bylina je známa tiež pod názvami balšam, balšán, balšínek, balžam kučeravý, fefermica, feferminc, kaděravá Mata, kruta miatka, krutameta, kučeračka, mata, mäta pieporná, mäta pieporná, mäta promincľová, mäta promincľovka, peprný bašam, peprová máta, prominca, promincka, promincľa, prominclík, prominclová zelina, promincľová zelina, vetrová zelina, vetrová bylina alebo vetrové korenie.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat