Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 13.12.2018 se pokusíme vyexpedovat v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu budou expedovány až začátkem příštího roku. Důvodem je inventura skladových zásob a následující svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku.

Medovka vňať

názov drogy po latinsky : Herba melissae
materská rastlina po slovensky : Medovka lekárska
materská rastlina po latinsky : Melissa officinalis
baleniecena za kuspočet
   50 g   
   0,68 €       
   200 g   
   2,68 €       
   1000 g   
   12,72 €       
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Medovka lekárska účinkuje ako stomachikum, nervinum a spazmolytikum. Uplatňuje sa ako ukludnujúcí, mierne protikŕčový prostriedok, proti plynatosti a znižuje čiastočne aj krvný tlak. Odporúča sa ako sedatívum pri neurózach, nespavosti, vyčerpaní a psychických ťažkostiach (hypochondria, hystéria) a pri ľahších nervovo podmienených poruchách trávenia. Využíva sa aj ako korenie do niektorých mäsových pokrmov a k aromatizovaniu likérov. Užíva sa v náleve samotná alebo v čajových zmesiach.

Nálev z 1 kávovej, môže byť aj polievkové, lyžice na 1 šálku a pijeme 2 až 3 šálky denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami citrónová zelina, ďatelina skalná, dúbravnica, Dúbravník, horská lucerna, komoňica, lemonika, lemonka, lucernica žltá, lucernina horová, madlinka, Marule, marulka, matčina medlinka, matečník, materník, maťerník, matka, matočina, medovka citrónová, medovka lekárska, medovnica, meduň, medún, medúň obecný, medunica, Meduňka, meduňka citrónová, meduňky, melisa, Melissa, oharková zelina, planá mäta, rojovník, rojovňík, včelanka, včelník alebo včelník liečivý.

nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2018  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené.
vyhledat