PredajBylín.sk
vyhledat  

Myšochvost vňať

názov drogy po latinsky : Herba millefolii
materská rastlina po slovensky : Myšochvost obyčajný
materská rastlina po latinsky : Achillea millefolium
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,32 €
9,24 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Myšochvost obyčajný je vytrvalá rastlina s priamymi, hore sa vetvícími lodyhami. Striedavé listy sú 2 - 3 x sperené v úzko čiarkovité úkrojky. Drobné kvetné úbory sú usporiadané do bohatého kvetenstva bielej alebo ružovkastej farby. Rebríček kvitne od júna do septembra. Plody tvoria nažky bez páperia. Vyskytuje sa takmer v celej Európe, Turecku a na severe Ázie. Rastie na suchých lúkach, na medziach, na pastvinách a skalnatých stráňach, pozdĺž ciest.

Myšochvost obsahuje éterické silice, cholín, triesloviny, monoterpény, sesquiterpény, horčiny, flavonidy, chamazulén.

Myšochvost vňať prispieva k normálnej činnosti dýchacieho systému, cievnej sústavy, správnej funkcii močových ciest a obličiek. Pozitívne ovplyvňuje trávenie a žlčník, ženy ju môžu vyskúšať na udržanie komfortu v priebehu menštruácie. Po rebríčku môže siahnuť aj ten, kto si chce uchovať zdravú pokožku. Pri príjme nad 40 mg sa navyše jedná o antioxidant, to znamená, že napomáha chrániť bunky pred oxidatívnym stresom.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku vňate myšochvosta zalejte 250ml vriacej vody a nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte. Užíva sa 3 krát denne medzi jedlami.

Táto bylina je známa tiež pod názvami jazíček, jazýček, kervaňík, kervavník, kocuri ogon, krvavnik, kunica, mačací chvost, mačací chvost obyčajný, mačaču, Mačí, mačí chvost, mačúch, mišichvost, Mišíchvostík, myšací chvost, myšaci chvostik, myšací chvôstik, myší hvost, myší chrúst, myší chvoscík, myší chvost, myší chvost obyčajný, myší chvostík, Panny Márie kúpeľ, papradec, rebíček obecný, rebríček, Rebříček, stolistník, tisícilistník, záhojník, zlí jazíček, zlý jazýček, tisícilistník, záhojník, zlí jazíček alebo zlý jazýček.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat