PredajBylín.sk
vyhledat  

Orech list

názov drogy po latinsky : Folium juglandis
materská rastlina po slovensky : Orech vlašský
materská rastlina po latinsky : Juglans regia
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,68 €
10,28 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Orech vlašský je mohutný rozložitý listnatý strom. Kmeň má šedú, hladkú a neskôr popraskanú kôru. Listy sú zložené z 5 pretiahnutých, obvajcovitých, na okraji jemne pílkovitých lístkov. Kvety vyrastajú v jednopohlavných kvetenstvách bez korunných lístkov. Samčie kvety tvoria previsnuté jahňady žltozelenej farby. Samičie kvety sú malé a rastú samostatne. Plodom je oriešok vo vysychavej, rozpadavej češuli - "vlašské orechy". Miestom pôvodu je východná Európa a Čína. Vyskytuje sa na slnečných miestach, v údoliach, na brehoch potokov a riek.

Orech list obsahuje naftochinón juglón, triesloviny, flavonoidy, kyselinu elagovú, silice, karotenoidy, vitamín C, horčiny a iné.

Orech patrí medzi antioxidanty, teda chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a prispieva k normálnej činnosti gastrointestinálneho traktu a čriev, kedy ovplyvňuje okrem iného pravidelnosť. Pozitívne pôsobí aj na hladinu glukózy v krvi, rovnako ako na hladinu lipidov v krvi. V neposlednom rade ho možno vyskúšať aj pre normálne funkcie obličiek.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku listov orecha zalejte 250ml vriacej vody a prikryté nechajte 10-15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat