PredajBylín.sk

Orech oplodie

názov drogy po latinsky : Pericarpium juglandis
materská rastlina po slovensky : Orech vlašský
materská rastlina po latinsky : Juglans regia
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradičné použitie

Orech vlašský je mohutný rozložitý listnatý strom. Kmeň má šedú, hladkú a neskôr popraskanú kôru. Listy sú zložené z 5 pretiahnutých, obvajcovitých, na okraji jemne pílkovitých lístkov. Kvety vyrastajú v jednopohlavných kvetenstvách bez korunných lístkov. Samčie kvety tvoria previsnuté jahňady žltozelenej farby. Samičie kvety sú malé a rastú samostatne. Plodom je oriešok vo vysychavej, rozpadavej češuli - "vlašské orechy". Miestom pôvodu je východná Európa a Čína. Vyskytuje sa na slnečných miestach, v údoliach, na brehoch potokov a riek.

Orech oplodia obsahuje karbónové kyseliny, chinóny, terpény, flavonoidy, triesloviny, vitamíny a provitamíny a stopové prvky (draslík, fosfor, horčík).

Orech oplodia je antioxidant, teda pomáha chrániť bunky pred oxidatívnym stresom. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a jeho odolnosť. Napomáha správnemu metabolizmu lipidov, čím ovplyvňuje ich hladinu v krvi. Ďalej ho možno vyskúšať pre normálnu činnosť obličiek a črevného traktu (pravidelnosť).

Príprava odvaru: 1 čajovú lyžičku oplodia orecha zalejte 250ml vody. Priveďte do varu a varte 8-10 minút. Nechajte odstáť a potom preceďte.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2023  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat