PredajBylín.sk
vyhledat  

Ovos siaty plod

názov drogy po latinsky : Fructus avenae
materská rastlina po slovensky : Ovos siaty
materská rastlina po latinsky : Avena sativa
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,72 €
6,12 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Ovos siaty je jednoročná tráva, ktorá dorastá do výšky medzi 40 až 150 cm. Rastie jednotlivo, steblá sú hladké, priame a pomerne mohutné. Pošvy listov sú lysé a jazýčky krátke, oválne, so zašpicatenými zúbkami. Čepele majú dosť drsnú štruktúru z oboch strán, najmä na okrajoch, ich farba je šedozelená, dĺžku dosahuje zhruba 3 cm a šírku okolo 16 mm. Druhom kvetenstva je lata. Ovos je jediným druhom obilia, ktoré netvoria obilky v lichoklasoch. Obilky sú drobnejšie, husto porastené trichómami. Svoj pôvod má v Číne a Mongolsku, dnes už sa ale pomerne bežne pestuje aj v Českej republike a po celej Európe.

Ovos plod obsahuje saponíny, škrob, glukokiny, bielkoviny a rad látok, ako alkaloid avenin, vanilinglykozid a iné látky.

Ovos prispieva k normálnej činnosti črevného traktu a normálnemu stavu pokožky. Možno ho vyskúšať na navodenie hormonálnej rovnováhy a na osvieženie tela. V neposlednom rade oceníme jeho relaxačný účinok a vplyv na zaspávanie.

Príprava odvaru: 1 lyžicu drvených plodov ovsa zalejte 250ml vody a krátko povarte. Nechajte 15 minút odstáť a potom preceďte. Užíva sa 3x denne.

Materská rastlina je známa tiež pod názvom ovos.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat