PredajBylín.sk
vyhledat  

Pamajorán vňať

názov drogy po latinsky : Herba origani vulgaris
materská rastlina po slovensky : Pamajorán obyčajný
materská rastlina po latinsky : Origanum vulgare
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,52 €
11,16 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Pamajorán je vytrvalá bylina dorastajúca 20-50 (80) cm. Jej vňať je červenkastá s vajcovitými listami. Kvitne drobnými fialovýni kvetmi, ktoré sú zoskupené do malých kláskov združených do bohatej metliny. Pamajorán rastie na suchých a teplých stanovištiach, hlavne stráňach, okrajoch lesov a pasekách.

Pamajorán obsahuje silice - tymol a karvakrol, triesloviny, horčiny, tanín, prchavý olej, gumopryskyricu a ďalšie látky.

Pamajorán svojím zložením pôsobí ako antioxidant, čo znamená, že chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Prispieva k normálnemu krvnému tlaku, činnosti pečene a dýchaniu. Vyskúšať ju môžu aj mamičky pre bezproblémový priebeh dojčenia. V neposlednom rade má pozitívne účinky v oblasti duševného výkonu a zdravého spánku. Jej nezastupiteľné miesto je v kuchyni ako korenie.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku vňate pamajoránu zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať. Potom preceďte. Pije sa 2x denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami dobrá myseľ, divý majorán, obyčajný majorán, červená lebeda, Červená lebedka, dobrá myseľ, dobromyseľ, dobrotnica, lebeda, lebedka, majorán divý, majorán obyčajný, obyčajný majorán, oregano, oregáno, pamajorán obyčajný, pamajorán obyčajný alebo sobotka.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat