PredajBylín.sk

Pamajorán vňať

názov drogy po latinsky : Herba origani vulgaris
materská rastlina po slovensky : Pamajorán obyčajný
materská rastlina po latinsky : Origanum vulgare
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,52 €
11,16 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Pamajorán alebo oregano sa používa ako korenie podporujúce trávenie vhodné najmä pri žalúdočnej nevôľi a nechutenstve. Je tiež dobrým regulátorom stolice, osobitne pri hnačkách. Zvonka sa pamajorán používa na obklady a silnejúce kúpele, k príprave kloktadiel používaných pri krčných ochoreniach a zápaloch ďasien, pri ochorení dutiny ústnej a horných ciest dýchacích, na prípravu obkladov na zle sa hojace rany a pri zápalovom zdurení žliaz (miestnych uzlín). Pri kašli a nádche priaznivo spôsobuje inhalované páry.

Pamajorán pôsobí aj protikŕčovo, hodí sa na doplnenie horčíkovej terapie pri kŕčovitých stavoch, vrátane epilepsie. Posilňuje srdcový sval a zlepšuje periférne aj srdcové prekrvenie, takže je vhodná ako pomocný prostriedok pri angíne pectoris aj pri srdcovej ischémii.

Ako názov tejto byliny napovedá, pri dlhšom pravidelnom podávaní pôsobí pamajorán ako antidepresívum a zlepšuje náladu. Podporuje trávenie a priaznivo ovplyvňuje enzymatickú činnosť slinivky.

Pamajorán môžeme použiť pri príprave cestovín, pizze, pečeného mäsa a k ochutení octu a oleja.

Je známa svojou liečbou žlčníkových ťažkostí a zároveň podporuje vykašliavanie, ak podávame 1 kávovú lyžičku na šálku nálevu a pijeme 2x denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami dobrá myseľ, divý majorán, obyčajný majorán, červená lebeda, Červená lebedka, dobrá myseľ, dobromyseľ, dobrotnica, lebeda, lebedka, majorán divý, majorán obyčajný, obyčajný majorán, oregano, oregáno, pamajorán obyčajný, pamajorán obyčajný alebo sobotka.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat