PredajBylín.sk
vyhledat  

Praslička vňať

názov drogy po latinsky : Herba equiseti
materská rastlina po slovensky : Praslička roľná
materská rastlina po latinsky : Equisetum arvense
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,40 €
10,00 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Praslička roľná je trvalá bylina s dlhým, článkovaným a hlboko v zemi uloženým podzemkom s rozmnožovacími hľuzami. Každoročne z nej vyrastajú dva druhy článkovaných stoniek - spočiatku nerozvetvené a nezelené plodné jarné stonky nesúce klas sporofylov, na ktorých sa nachádzajú výtrusnice, a po nich, keď jarné stonky po vyrašení výtrusov zahynú, vyrastajú zelené a rozvetvené letné stonky. Vyskytuje sa na poliach, okrajoch ciest a zaburinených plochách, prakticky v každej krajine sveta s výnimkou Austrálie, Nového Zélandu a Antarktídy. Darí sa jej predovšetkým vo vlhkých oblastiach.

Praslička obsahuje kyslinu kremičitú, steroidné saponíny, flavonoidné glykozidy (qyurcetin, luteolín, campherol), horčiny, organické kyseliny (napr. kyselina jablčná), silice, triesloviny a stopy alkaloidov.

Praslička patrí medzi antioxidanty, teda chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Prispieva k celkovému osvieženiu tela, podporuje zdravé dýchanie aj odolnosť organizmu. Napomáha udržiavať zdravú pokožku, tkanivá, kosti, kĺby aj vlasy, podieľa sa na mineralizácii nechtov. Napomáha zachovať normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému a fungovanie močových ciest a obličiek. Pozitívne pôsobí aj na pečeň a podporuje cholerézu, takže prispieva k ich prečisteniu. Muži môžu vyskúšať prasličku pre zdravú prostatu.

Príprava odvaru: 2 čajové lyžičky vňate prasličky zalejte 250ml vody a 5 minút povarte. Následne nechajte 15 minút odstáť a potom preceďte. Užíva sa 2x až 3x denne.

Táto bylina je známa tiež pod názvami divé proso, kúdelčina, praslica, praslica dobrá, praslice, prasľička, práslička, praslička poľná, praslička polnia, praslička roľná, praslička roľná, přaslica, smrecena, šmirgľová tráva alebo vechťová tráva.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat