PredajBylín.sk
vyhledat  

Rehmánia koreň

názov drogy po latinsky : Radix rehmanniae
materská rastlina po slovensky : Rehmánia lepkavá
materská rastlina po latinsky : Rehmannia glutinosa
baleniecena/balpočet
4,44 €
15,68 €
75,04 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Rehmánia lepkavá je trvalá bylina dosahujúca výšku až 30 cm s hustými chlpmi na červenoružovej lodyze byliny. Koreň byliny má zhruba 6 cm na dĺžku, je mäsitý a je najviac používanou bylinnou časťou ako súčasť tradičnej čínskej medicíny a ayurvédy. Listy sú zelené, 2-13 cm dlhé, eliptické, oválne, na rube svetlejšie, na spodu červenkasté, vytvárajú prízemnú ružicu a majú zubaté okraje. Rastlina má úžľabné, žlté až purpurové kvety objavujúce sa od apríla do júla. Plodom je kapsula s veľkým množstvom menších semienok. Pochádza z Číny a Mongolska. Dnes sa pestuje v strednej Číne.

Rehmánia obsahuje glykosidické látky, ehmaniosidy, steroidy, polysacharidy, oligosacharidy, iridoidy, fenolické glykozidy, flavonoidy, aminokyseliny, anorganické látky, organické kyseliny a minerálne látky (železo, zinok, chróm, man.

Väčšinou sa pripravuje odvar z 3-5 gramov drogy na šálku. Čo sa týka bezpečnosti, je Rehmannia považovaná za bezpečnú z hľadiska krátkodobého použitia (menej ako 3-4 mesiace). V publikovaných štúdiách boli používané dávky až 45g drogy / deň bez výskytu nežiaducich účinkov.

Materská rastlina je známa tiež pod názvom Príprava odvaru: 5-10g koreňa rehmánie zalejte 500ml vody a povarte 10 minút. Potom preceďte. Užíva sa 2x denne na lačno..

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat