PredajBylín.sk
vyhledat  

Rumanček kvet

názov drogy po latinsky : Flos chamomillae
materská rastlina po slovensky : Rumanček pravý
materská rastlina po latinsky : Matricaria chamomilla
baleniecena/balpočet
1,40 €
4,96 €
21,84 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Rumanček je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 50cm. Jeho kvety sú tvorené bielymi okvetnými lístkami so žltým stredom. Má výraznú, avšak príjemnú vôňu. Rumanček sa vyskytuje v Európe, Ázii, Severnej Amerike av Austrálii. Rastie pozdĺž ciest, na rumoviskách a poliach.

Harmanček obsahuje silice (modrú silicu, chamazulén, bisabolol, farnesen alebo matricín), horčiny, flavónové glykozidy, éterické oleje, rutín, kumarín, cholín alebo hyperosid.

Rumanček poslúži na normálne dýchanie a na uvoľnenie dýchacích ciest s nádchou. Napomáha normálnemu stavu pokožky, trávenia a metabolizmu lipidov. Pôsobí ako antioxidant, čo znamená, že chráni bunky pred oxidatívnym steresom. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu (imunitu). Stojí za vyskúšanie na navodenie pozitívnej nálady, relaxácie a spánku. V neposlednom rade má priaznivý vplyv na kognitívne a duševné zdravie.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku kvetu rumančeka zalejte 250ml vriacej vody a zakryté nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Táto bylina je známa tiež pod názvami rumanček, harmanček alebo kamilky.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat