PredajBylín.sk

Šalvia vňať

názov drogy po latinsky : Herba salviae
materská rastlina po slovensky : Šalvia lekárska
materská rastlina po latinsky : Salvia officinalis
baleniecena/balpočet
1,16 €
3,68 €
14,00 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Droga sa používa zvonka vo forme kloktadla pri zápaloch ústnej dutiny a hltana, a pri miernych zápalových ochoreniach kože vo forme obkladov a kúpeľov. Má antibakteriálny a protizápalový účinok. Nálev pripravíme z 1 lyžice, ktorá sa zaleje 1/4l vriacej vody a necháme 15 minút vylúhovať v prikrytej nádobe. Nevaríme, použijeme niekoľkokrát denne na kloktanie, obklady a kúpelom.

Vnútorne sa vňať šalvie používa na zmiernenie potenia (nočného alebo v klimaktériu) a eventuálne k úprave tráviacich ťažkostí zápalového charakteru. Je podporným prostriedkom pri ľahkých ochoreniach žlčníka a žlčových ciest, uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, podporuje vylučovanie žlče.

Nálev pripravíme z 1 kávovej lyžičky, ktorá sa zaleje 1/4l vriacej vody a necháme 5 - 10 minút vylúhovať v prikrytej nádobe. Nevaríme, pijeme teplé. Nepoužívame v tehotenstve.

Táto bylina je známa tiež pod názvami babí rúcho, babie brucho, babské brucho, chlapí duše, kadidelník, koníčky, pikát, rapaňna, salvice, svätá bylina, šalfia, šalvej, šalvej tvrdá, šalvej vonná, šalvejka planá, šalvia, šalvia, šalvia léční, šalvián alebo šariatka.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2021  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat