PredajBylín.sk
vyhledat  

Sedmokráska kvet

názov drogy po latinsky : Flos bellidis perennis
materská rastlina po slovensky : Sedmokráska obyčajná
materská rastlina po latinsky : Bellis perennis
baleniecena/balpočet
4,04 €
14,84 €
67,00 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Sedmokráska obyčajná je drobná, vytrvalá rastlinka, ktorá dorastá až 15 cm. Má prízemné ružicou podlhovastých listov a jednoúborové stvole. Úbory majú kužeľovité lôžko, žlté trúbkovité kvety v terči a biele jazykové kvety po obvode.

Vyskytuje sa po celej Európe až po ďaleký Kaukaz, v Amerike, v Austrálii aj na Novom Zélande, teda všade, kde má dostatok slnka, svetla i tepla. Rastie v bohatých trávnych spoločenstvách na lúkach, pastvinách, medziach, v okolí ciest i záhradách

Sedmokráska obsahuje horčiny, triesloviny, flavoidy, silicu, sliz, saponíny, organické kyseliny, inulín, cukor, vitamín C a minerálne látky (vápnik, horčík, draslík).

Sedmokráska pôsobí ako antioxidant, čo znamená, že chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a jeho odolnosti. Napomáha normálnemu stavu pokožky, vlasov a nechtov. Používa sa aj v gastronómii.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku kvetu sedmokrásky zalejte 250ml vriacej vody a zakryté nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Táto bylina je známa tiež pod názvami Cikánka, Chudobka, Iskierki, Jiskerky, Kakuška, Kráska, malije králiki, Matečník, Sedmikráska, Stokráska, Stomatečník, Uporíček alebo Zapomenutka.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat