PredajBylín.sk
vyhledat  

Škorica ceylónska kôra

názov drogy po latinsky : Cortex cinnamomi ceylanici
materská rastlina po slovensky : Škoricovník ceylónsky
materská rastlina po latinsky : Cinnamomum ceylanicum
baleniecena/balpočet
6,08 €
22,72 €
106,00 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Škoricovník cejlónsky je mohutný tropický strom, dorastajúci do výšky až 10 metrov. Má silnú, svetlú a aromatickú kôru. Silné vetvy nesú striedavé, kožovité, tmavozelené listy, ktoré sú na rube o odtieň svetlejšie. Kvetenstvo je vrcholičnaté s bielym alebo žltým kvetom so šiestimi lístkami. Plodom je hnedočervená bobuľa. Pochádza zo Srí Lanky. Odtiaľ sa rozšíril do tropických oblastí Brazílie, Číny, Indie, Austrálie alebo na Seychellské ostrovy.

Škorica cejlónska obsahuje silice, diterpény, eugenol, fenolkarbonové kyseliny a cinnamaldehyd.

Škoricovník ceylonský je veľmi dobre známe korenie s najrôznejším použitím v našej kuchyni. Používa sa pri príprave sladkých pokrmov, do pečiva, čokolády, cukrárskych výrobkov, pri zaváraní ovocia, v likérnictve, ale aj v parfumérii.

Škorica cejlónska prispieva k normálnemu tráveniu (ovplyvňuje chuť do jedla) a udržaniu normálnej hladiny cukru a cholesterolu v krvi. Napomáha normálnemu dýchaniu, stavu pokožky a slizníc. Možno ju vyskúšať pre normálnu funkciu reprodukčnej a močovej sústavy a normálnu činnosť čriev. Rovnako ju možno použiť ako antioxidant a na osvieženie tela.

Príprava odvaru: 1 čajovú lyžičku rozdrvenej kôry škorice alebo 2 stredne veľké kúsky zalejte 250ml vody a krátko povarte. Potom preceďte.

Neodporúča sa užívať v tehotenstve.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat