PredajBylín.sk
vyhledat  

Škorica kôra

názov drogy po latinsky : Cortex cinnamomi cassiae
materská rastlina po slovensky : Škoricovník čínsky
materská rastlina po latinsky : Cinnamomum cassia
baleniecena/balpočet
1,48 €
5,72 €
27,56 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Škoricovník čínsky je statný tropický strom, ktorý dorastá do výšky až 10 metrov. Môže byť pestovaný aj ako ker. Vonné listy majú svetlozelenú farbu. Žltavé kvety sú drobné a vytvárajú vrcholičnaté zväzočky. Jeho nezrelé dužinaté plody vydávajú príjemnú vôňu. Zbierajú sa tesne po odkvitnutí, sušia sa a na trhu sa objavujú pod názvom kassiový kvet. Kôra škoricovníka má tmavšiu farbu, korenenú sladkastú chuť a príjemnú vôňu. Pochádza z Barmy, pestuje sa na plantážach v Číne, Indonézii a Thajsku.

Škorica čínska obsahuje silice, triesloviny, živice, slizy a ďalšie zložky.

Škorica čínska sa používa v potavinárstve, likérnictve a je súčasťou radu zmesí korenia. Ďalej sa využíva v kozmetike pri výrobe ústnych vody a zubných pást. Vo farmaceutickom priemysle sa pridáva do niektorých liekov na spríjemnenie ich chuti. V kuchyni sa pridáva do sladkých pokrmov, pečiva a mäsa. Používa sa pri zaváraní ovocia.

Škorica prispieva k normálnej funkcii dýchacieho systému a trávenia. Napomáha k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi ak osvieženiu tela.

Príprava odvaru: 1 čajovú lyžičku rozdrvenej kôry škorice alebo 2 stredne veľké kúsky zalejte 250ml vody a krátko povarte. Potom preceďte.

Neodporúča sa užívať v tehotenstve.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat