PredajBylín.sk
vyhledat  

Skorocel list

názov drogy po latinsky : Folium plantaginis
materská rastlina po slovensky : Skorocel kopijovitý
materská rastlina po latinsky : Plantago lanceolata
baleniecena/balpočet
1,08 €
3,24 €
11,20 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Skorocel kopijovitý je vytrvalá bylina. Má kratší podzemok a ružicu prízemných listov. Listy sú vzpriamené a špicaté, niekedy lysé, inokedy chlpaté. Na jednej rastline môže vyrásť až 15 stvolov. Na nich je možné nájsť valcovité kvety hnedej farby. Skorocel kopijovitý kvitne pomerne dlho, a to od mája do októbra. Jeho plodom je kapsula. Rastie na väčšine európskeho kontinentu (vrátane Islandu) a tiež v Ázii, Severnej Amerike či Austrálii.

Skorocel obsahuje aucubín a catalpol, slizové polysacharidy, flavonoidy, triesloviny, kyselina kremičitá, draslík, zinok.

Skorocel patrí medzi antioxidanty, kedy chránia bunky pred oxidatívnym stresom a podporuje prirodzenú imunitu organizmu. Prispieva k normálnemu dýchaniu, tráveniu a fungovaniu pečene (prečistenie). Podporuje správnu činnosť čriev a stav kĺbov.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku listu skorocelu zalejte 200ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Táto bylina je známa tiež pod názvami Ádam, babie ucho, babík, bapka, bápka, baraní jazyk, celník, hojílek, chlapsi kolocier, itrocel, jatrocel, jazýček, Jitrocel, jitrocel kopijovitý, jutrocel, kolocér, kolocier, kolocier kopinatý, kolocier veľký, myšie uško, psačí jazik, psí jazíček, psi jazik, psí jazýček, psí jazyk, ranocel, skorocel, skorocel kopijovitý, skorocel úzkolistý, špicatý jitrocel alebo volové ucho.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat