PredajBylín.sk
vyhledat  

Stavikrv vňať

názov drogy po latinsky : Herba polygoni avicularis
materská rastlina po slovensky : Stavikrv vtáčí
materská rastlina po latinsky : Polygonum aviculare
baleniecena/balpočet
1,08 €
1,92 €
8,00 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Stavikrv vtáčí je jednoročná hojne rozšírená rastlina. Má poliehavú vetvenú lodyhu, drobné oválne listy a belavé, prípadne biele kvety. Plodom je trojhranná nažka. Je považovaný za nežiaduce burinu. Rastie na poliach, záhradách, na kompostoch a rumoviskách, pozdĺž ciest a násypov.

Stavikrv obsahuje flavonoidy, triesloviny, kyselinu kremičitú, silice, slizy, živice a minerálne látky.

Stavikrv napomáha udržovať normálnu činnosť dýchacieho a kardiovaskulárneho systému, priaznivo pôsobí na krvný tlak. Pozitívne pôsobí aj na trávenie a fungovanie žlčníka. V neposlednom rade ju možno vyskúšať na uchovanie zdravých močových ciest.

Príprava nálevu: 1-2 čajové lyžičky vňate stavikrva zalejte 250ml vriacej vody a zakryté nechajte 10-15 minút vylúhovať. Potom preceďte.

Táto bylina je známa tiež pod názvami centumnodia, cruštavec, druzgavec, hrdzavec, chrustavec, jazyk vrabčí, křevné koření, matková zelina, podražnik, podvornica, poryšč, praskavec, prskavec, rdesno vtačie, rdesno vtáčie, režnica, sporík, sporík truskavec, stavikrv vtáčí, stavokres, stavokrv, stavokřev, šťukavec, štukavica, šťukavica, šťukovec, trudovňík, truskavec, truskovec, truzgavec, úpor alebo zlata vrbka.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat