PredajBylín.sk
vyhledat  

Túžobník vňať

názov drogy po latinsky : Herba spiraeae
materská rastlina po slovensky : Túžobník brestový
materská rastlina po latinsky : Filipendula ulmaria
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,12 €
9,24 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Túžobník brestový je vysoká vytrvalá bylina. Má hranatý stonka so sperenými listami, ktoré sú zo spodnej strany šedavé až plstnaté. Päťpočetné biele až žltkasté kvietky voňajúce po horkých mandliach sa začínajú otvárať v máji až júli. Vyskytuje sa v Európe a Ázii. Rastie na vlhkých lúkach (mokradiach) a pozdĺž vodných plôch či tokov.

Túžobník obsahuje flavónové glykozidy (spiraeosid, rutín, hyperín), triesloviny, glykozidy fenolových kyselín, silice (salicylát, salicylaldehyd).

Túžobník prispieva k normálnej činnosti srdca a dýchacieho systému, priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi. Napomáha tiež udržovať normálne funkcie obličiek a močových ciest, kedy podporuje vylučovanie vody z organizmu. Bylinu je možné vyskúšať na osvieženie tela, relaxáciu a spánok rovnako ako pre zdravé kĺby, tkanivá a pokožku. Blahodárne pôsobí na prirodzenú obranyschopnosť - imunitu. V neposlednom rade sa rastline pripisujú antiseptické vlastnosti.

Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku vňate túžobníka zalejte 250ml vriacej vody a nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte. Pije sa horúci 2-3 krát denne.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat