PredajBylín.sk

Žen-šen koreň mletý

názov drogy po latinsky : Radix ginseng plv.
materská rastlina po slovensky : Všehoj ázijský
materská rastlina po latinsky : Panax ginseng
baleniecena/balpočet
18,24 €
63,80 €
273,60 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Všehoj ázijský je vytrvalá vzpriamená bylina dorastajúca do výšky 30 až 60 cm. Podzemná časť je tvorená mohutnou koreňovou hlavou nepravidelného tvaru, z ktorej vyrastajú riedko rozvetvené mrkvovité korene. Nadzemnú časť tvorí lodyha s 3-5 lístkami a červený plod. Pochádza z Číny, Japonska a Kórei. Dnes sa pestuje v rôznych krajinách.

Žen-šen obsahuje saponíny, aminokyseliny, minerály ako draslík, vápnik, fosfor a iné. Ďalej vitamíny, flavonoidy, polysacharidy a medzi najvýznamnejšie látky patria antioxidanty a saponíny.

Žen-šen pozitívne pôsobí v oblasti duševného zdravia. Stimuluje kognitívny a duševný výkon, ovplyvňuje celkovú vitalitu, pamäť a zvládanie stresu. Možno ho vyskúšať na osvieženie tela, udržanie fyzickej kondície, zvýšenie vytrvalosti a odolnosti, rovnako ako na podporu bdelosti. Má blahodarné pôsobenie na sexuálne zdravie vrátane erekcie. Ženšen patrí medzi antioxidanty, napomáha udržiavať správnu činnosť svalov a normálnu hladinu glukózy v krvi. V neposlednom rade sa mu pripisuje schopnosť uchovávať správnu funkciu imunitného systému.

Zvyčajná dávka: cca 2g 1-2 krát denne

Materská rastlina je známa tiež pod názvom žen-šen.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2023  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat