PredajBylín.sk
vyhledat  

Zlatobyľ vňať

názov drogy po latinsky : Herba solidaginis virgaureae
materská rastlina po slovensky : Zlatobyľ obyčajná
materská rastlina po latinsky : Solidago virgaurea
baleniecena/balpočet
1,08 €
2,96 €
11,04 €
Cena je uvedená vč. DPH 20 % a bez prípadnej zľavy.
Chcete iné množstvo ?

popis a tradičné použitie

Zlatobyľ je vytrvalá rastlina s priamou, jednoduchou, na spodku lysou, niekedy roztrúsene plstnatou lodyhou. Tá je listnatá až jeden meter vysoká. Kvitne výrazne zlatými kvetmi. Zlatobyľ je rozšírený v Európe, Ázii, a Severnej Amerike. Rastie na slnečných svahoch, vo svetlých lesoch a na suchých skalách od nížin až do hôr.

Zlatobyľ obsahuje flavonoidy, rutín, betaín, triesloviny, saponínové glykozidy, fenolové kyseliny, horčiny, sliz, silicu, amid kyseliny nikotínovej a ďalšie látky.

Zlatobyľ prispieva k normálnej funkcii močovej sústavy. Pôsobí ako antioxidant, čo znamená, že pomáha chrániť bunky pred oxidatívnym stresom. Napomáha prirodzenej obranyschopnosti a odolnosti organizmu. Napomáha normálnemu stavu kĺbov a je možné ho vyskúšať pre pred menštruačný a menopauzálny konfort žien.

Príprava nálevu: 1 kávovú lyžičku vňate zlatobyľu zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 15 min vylúhovať v prikrytej nádobe.

Táto bylina je známa tiež pod názvami zlatá byľ, zlatá metla, celík, žlté králiky, hadí trank alebo živiteľník zlatušký.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat