PredajBylín.sk
vyhledat  

Žen-šen koreň rezaný

názov drogy po latinsky : Radix ginseng
materská rastlina po slovensky : Všehoj ázijský
materská rastlina po latinsky : Panax ginseng
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradičné použitie

Všehoj ázijský je vytrvalá vzpriamená bylina dorastajúca do výšky 30 až 60 cm. Podzemná časť je tvorená mohutnou koreňovou hlavou nepravidelného tvaru, z ktorej vyrastajú riedko rozvetvené mrkvovité korene. Nadzemnú časť tvorí lodyha s 3-5 lístkami a červený plod. Pochádza z Číny, Japonska a Kórei. Dnes sa pestuje v rôznych krajinách.

Žen-šen obsahuje saponíny, aminokyseliny, minerály ako draslík, vápnik, fosfor a iné. Ďalej vitamíny, flavonoidy, polysacharidy a medzi najvýznamnejšie látky patria antioxidanty a saponíny.

Žen-šen pozitívne pôsobí v oblasti duševného zdravia. Stimuluje kognitívny a duševný výkon, ovplyvňuje celkovú vitalitu, pamäť a zvládanie stresu. Možno ho vyskúšať na osvieženie tela, udržanie fyzickej kondície, zvýšenie vytrvalosti a odolnosti, rovnako ako na podporu bdelosti. Má blahodarné pôsobenie na sexuálne zdravie vrátane erekcie. Ženšen patrí medzi antioxidanty, napomáha udržiavať správnu činnosť svalov a normálnu hladinu glukózy v krvi. V neposlednom rade sa mu pripisuje schopnosť uchovávať správnu funkciu imunitného systému.

Príprava odvaru: 1 čajovú lyžičku koreňa žen-šena zalejte 250ml vody a priveďte do varu. Povarte na miernom ohni 15 minút a prikryté nechajte vychladnúť na požadovanú teplotu. Potom preceďte. Pije sa 1-3 krát denne.

Materská rastlina je známa tiež pod názvom žen-šen.

[ zdroje informácií ]
nájsť v sortimente nájsť v sortimentevytlačiť stránku
© 2007 - 2024  PredajBylín.sk  & ProdejBylin.cz, všetky práva vyhradené. Klasické zobrazení
vyhledat